Punkt skupu złomu z niezbędnymi uprawnieniami

W METAL-ZŁOM w Białymstoku zapewniamy działanie zgodne z zapisami Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. W działającym legalnie skupie złomu ważne są zezwolenia, które pozwalają na przyjmowanie stali, żeliw i metali nieżelaznych, a także innych materiałów zaliczających się do surowców wtórnych. Na podstawie tych zezwoleń wystawiane są również zaświadczenia o przeprowadzonych transakcjach. Wybierając nasze usługi masz pewność, że każda transakcja jest odpowiednio udokumentowana. Nasza domena to duże realizacje, lecz współpracujemy również z osobami prywatnymi.
skupy złomu

Od stali po mosiądz

W tej kategorii mieści się ogół przedmiotów i elementów metalowych, które mogą być poddane przetworzeniu. Takie metale przetapiane są docelowo w piecach hutniczych, natomiast zanim zostaną ponownie wykorzystane, powinny zostać odpowiednio sklasyfikowane, również pod kątem wyceny. Zamiast wyrzucać je czy zostawiać przy kontenerach, warto wybrać współpracę z przedsiębiorstwem METAL-ZŁOM.

Skupujemy między innymi:

 • stal – w tym:
  ◦ części maszyn, jak osłony silnika, tłoki,
  ◦ lemiesze i ostrza z maszyn rolniczych,
  ◦ nadwozia samochodów i innych pojazdów (oferujemy także demontaż aut),
  ◦ elementy konstrukcji hal, wiat, dachów blaszanych,
 • metale kolorowe: oraz stopy metali bez zawartości żelaza:
  ◦ metale nieżelazne w czystej postaci, czyli aluminium, cynk, miedź,
  ◦ stopy metali, jak wspomniana wyżej stal, ale także brąz, mosiądz czy połączenie miedzi i cynku zwane brass.

Poza większymi elementami w ramach skupu złomu przyjmujemy także większe ilości wszelkiego rodzaju drutów, przewodów.

Żeliwo białe, szare i nie tylko

W ramach skupu złomu przyjmujemy również żeliwa. Ze względu na zawartość żelaza i węgla stanowią one wartościowy materiał, który można poddać recyklingowi. Przykładem jest żeliwo białe, z którego wykonywane są między innymi mieszalniki przemysłowe, a także żeliwo szare z zawartością grafitu, stosowane do tworzenia grzejników, drzwi do niektórych piekarników, czy żeliwo ciągliwe w kluczach maszynowych.

Korzystamy z profesjonalnych pojazdów i urządzeń

Zapewniając kompleksową obsługę zwłaszcza w przypadku odbioru dużych ilości metali, metali kolorowych czy w przypadku aut do demontażu, posiadamy pojazdy, które stanowią dopełnienie naszych działań. Są to:

 • 3 tiry,
 • laweta,
 • pojazd z HDS,
 • 2 koparki przeładunkowe.

Rzetelność wycen zapewniamy dzięki spektrometrowi, czyli urządzeniu badającemu skład pierwiastkowy poszczególnych materiałów. Będziesz mieć pewność, że w ramach każdej transakcji otrzymasz odpowiednią kwotę.

Troska o środowisko, rozsądne ceny

Doświadczenie w skupie złomu, w tym metali kolorowych, pozwala nam świadomie podchodzić do zagadnień związanych z odpowiedzialnym przyjmowaniem i magazynowaniem przetwarzaniem poszczególnych surowców i materiałów oraz dostarczaniem ich do hut. Zapewniamy jednocześnie fachową wycenę oraz komfort współpracy, co doceniają nasi dotychczasowi i nowi Klienci. Z przyjemnością odpowiemy również na Twoje pytania – zapraszamy do kontaktu.

skup zomu

Poznaj ofertę
METAL-ZŁOMU w Białymstoku

Inne usługi

inne usługi

Demontaż aut

demontaż aut

Skup metali kolorowych

skup metali kolorowych

Zezłomuj to co Ci nie jest potrzebne